Kilka słów o młodzieży w Kamienicy Polskiej

O tym, że młodzi zawodnicy w Kamienicy Polskiej są bardzo utalentowani wiemy od dawna. Niestety, mało kibiców orientuję się w temacie wyników naszych drużyn i dlatego też spróbujemy przybliżyć wam nieco temat rozgrywek młodzieżowych.

Skupimy się na dwóch grupach o których mamy najwięcej informacji. Mowa tutaj o grupie dziewcząt oraz trampkarzy.

Drużyna trampkarzy, prowadzona przez Bartłomieja Dobosza, już od kilku sezonów jest jedną z najlepszych ekip w Częstochowie i okolicach. W drużynie byli tacy zawodnicy jak Jakub Matyja oraz Szymon Dróżdż, którzy teraz grają w jednych z najlepszych klubach Częstochowy. Ten pierwszy jest jednym z wiodących postaci w Skrze Częstochowa, a były bramkarz LKS-u jest zawodnikiem Częstochowskiej Victorii. Oczywiście w zespole są zawodnicy nie gorsi, a nawet lepsi od tej dwójki, co wpływa na grę zespołu. Na szczególną uwagę zasługuje kilku zawodników: Igor Zubert, Cyprian Neugebauer oraz Jakub Tajber, którzy w ofensywie stwarzają bardzo duże zagrożenie. Oprócz tej trójki za wykonywanie zadań ofensywnych odpowiadają Kamil Holi oraz Alan Golanowski, którzy wspierają napastników w każdym meczu i robią to z bardzo dobrym efektem. Linie defensywną również mamy bardzo dobrą, zawodnicy tacy jak Daniel Zaczkowski, Dominik Walentek, Arkadiusz Wagner oraz Tomasz Mizera są bardzo trudnymi przeciwnikami do pokonania co skutkuję tym, że bramkarze Oskar Młyńczak bądź Kamil Czerwiński mają mało pracy podczas meczu. Mocną stroną zespołu jest także ławka rezerwowych, gdyż każdy wchodzący zawodnik wnosi coś do gry zespołu przez co rywalizacja o pierwszy skład jest bardzo zacięta.

Ten sezon trampkarze rozpoczęli bardzo dobrze. W pierwszym meczu sezonu pokonali na wyjeździe Olimpię Truskolasy aż 6:0 a tydzień temu w hicie kolejki okazali się lepsi od rówieśników z Częstochowy, wygrywając 2:1 z Stradomiem AJD Częstochowa. Więcej o tym meczu można przeczytać http://2000kamienica.futbolowo.pl/news/article/stradom-pokonany . Przed trampkarzami jednak jeszcze kilka trudnych spotkań. Między innymi rywalizacja z Victorią Częstochowa, która pojawi na boisku przy ul. Magazynowej już za dwa tygodnie. Tym czasem w najbliższej kolejce nasza ekipa ma pauzę z powodu wycofania się z rozgrywek drużyny Pogoni Blachownia.

Jako jeden z niewielu klubów na terenie powiatu Częstochowskiego, nasz klub posiada sekcje dziewcząt. Drużynę prowadzi Karol Kuczera i mimo małego stażu trenerskiego może być zadowolony z dotychczasowej gry dziewcząt. Piłkarki z Kamienicy Polskiej zajęły IV miejsce na turnieju w Bytomiu, a teraz rywalizują w grupie młodzików z... chłopcami. Mimo tego każdy mecz grają jak równy z równym a raczej jak równa z równym. W pierwszej kolejce zmagań dziewczęta pechowo poległy w Częstochowie z drużyną Płomienia Częstochowa 2:3. Kolejny mecz to wysoka porażka w Dąbrowie Zielonej z Dąbrowianką 0:4. W zeszłym tygodniu podopieczne Karola Kuczery zadebiutowały przed własną publicznością i po bardzo dobrym meczu wygrały z Lotnikiem Kościelec 2:1. Bramki w tym meczu zdobyły: Sonia Wrotniak oraz Monika Grzyb. Znów jedną z bohaterek spotkania była nasza bramkarka Antonina Zbirek, która raz po raz wyłapywała piłkę zmierzające w stronę bramki. W obronie bardzo dobre spotkanie rozegrała po raz kolejny Weronika Szwedzińska. Gra naszych dziewcząt momentami wygląda chaotycznie, ale liczymy na to że z biegiem czasu nasze dziewczyny nabiorą większej pewności siebie i zaczną regularnie wygrywać swoje spotkania.

Najbliższe spotkanie Kamieniczanki rozegrają w najbliższą niedzielę o godzinie 14:30 na boisku przy ul. Magazynowej. Rywalem LKS-u będzie zespół Pilicy Koniecpol i także w tym meczu oczekujemy dobrego wyniku jak i dobrej gry naszych dziewcząt .