Kolejny sparing na plus !

Środa bez Ligi Mistrzów wcale nie musi oznaczać braku emocji piłkarskich,przynajmniej w Kamienicy Polskiej,gdzie miejscowy LKS rozgrywał swój mecz kontrolny. Przeciwnikiem podopiecznych trenera Kręblewskiego była drużyna UKS Raków Częstochowa (rocznik 98/99) Mecz był bardzo wyrównany i każdy z 14-osobowej kadry dał z siebie maksimum. Jak się okazało po 90. minutach zostali za to nagrodzeni. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla naszej drużyny.

Cały mecz był bardzo wyrównany,początek należał do gości,którzy zamierzali narzucić swój styl gry, pierwszą bramkę zdobyli właśnie zawodnicy z Częstochowy. Po naszych błędach w obronie uderzenie z około 16. metrów znalazło drogę do bramki i wynik spotkania został otwarty. Po stracie bramki nasi zawodnicy obudzili się i zaczęli grać spokojniej a przede wszystkim zespołowo. Kwadrans po stracie bramki świetne podanie Michała Wrzosowskiego wykorzystał Damian Caban.

Pierwsza część gry zakończyła się remisem 1:1. Warto podkreślić,że wynik mógłby być korzystniejszy dla gości,gdyby nie dobra postawa w bramce Jakuba Hoffmana,który w pierwszej połowie popisał się kilkoma świetnymi interwencjami.

Na drugą połowę nasz zespół wyszedł z dwoma zmianami ale to nie zmieniło oblicza naszego zespołu. To LKS częściej atakował i był bliższy zdobycia bramki. Dwukrotnie w słupek uderzał Dawid Cierpiał ale to nie podłamało naszego zespołu,a wręcz pobudziło go. Bardzo dobry mecz zagrali nasi środkowi pomocnicy,którzy oprócz zadań ofensywnych doskonale uzupełniali parę naszych środkowych obrońców. Jednym z najlepszych zawodników był grający na lewym skrzydle Michał Wrzosowski,który raz za razem nękał obrońców Rakowa. Wynik spotkania ustalił wprowadzony w drugiej połowie Kacper Psonka.

Kamieniczanie mięli jeszcze kilka dobrych okazji na podwyższenie prowadzenia,ale dobrze w bramce spisywał się bramkarz UKS-u. Częstochowianie także mięli kilka dogodnych sytuacji, ale nie potrafili się przedrzeć przez naszą szczelną obronę,a gdy to zrobili nie potrafili pokonać naszego bramkarza.

LKS Kamienica Polska - UKS Raków Częstochowa 2:1 (1:1)

0-1

1-1 Damian Caban (Michał Wrzosowski)

2-1 Kacper Psonka

Za tydzień w środę o godzinie 19:00 kolejny sparing na boisku przy ul.Magazynowej. Rywalem LKS-u będzie B-klasowa Unia Masłońskie. Serdecznie zapraszamy.