Mistrzostwa Podokręgu Częstochowa III Edycja Halowa - Podsumowanie

Przez,niemal, całą sobotę w gminnej hali sportowej w Kamienicy Polskiej piłkarskich emocji nie brakowało. Rozgrywane były bowiem turnieje w ramach eliminacji do mistrzostw podokręgu Częstochowa. W Kamienicy Polskiej turnieje rozgrywane były w dwóch kategoriach wiekowych : Trampkarzach i orlikach. Jako pierwsi bo już od godziny 9.00 rywalizowali trampkarze. Oprócz gospodarzy w zawodach wzięły udział drużyny :

- Victoria Cz-wa

- UKS MOSiR Myszków

- UKS Raków Cz-wa

- Orlik Blachownia

- Alkas Aleksandria

Turniej był bardzo wyrównany, najlepszą drużyną okazała się Victoria Częstochowa a drugie miejsce zajął MOSiR Myszków, te dwie drużyny osiągnęły awans do kolejnej fazy turnieju. Nasza drużyna zagrała poniżej oczekiwań,odniosła tylko jedno zwycięstwo i ostatecznie zajęła 5. miejsce.

Podczas turnieju było bardzo dużo pozytywnych emocji ale niestety byliśmy także świadkami emocji negatywnych. W ostatnich sekundach meczu LKS-u Kamienica Polska - MOSiR Myszków, nasz zawodnik Daniel Zaczkowski sfaulował zawodnika z Myszkowa a na boisku doszło do przepychanek w które zaczęli ingerować kibice z Myszkowa, ostatecznie sytuacja została opanowana a Myszkowscy kibice po meczu przeprosili za swoje zachowanie. Ostatecznie Myszków wygrał 2:1 a bramkę dla naszego zespołu zdobył Dominik Walentek,który był najskuteczniejszym zawodnikiem Kamieniczan w tym turnieju. (3 bramki)

Chyba najlepszą i niespodziewaną akcję przeprowadził... bramkarz drużyny Alkas Aleksandria w meczu swojej drużyny przeciwko zespołowi Rakowa Częstochowa. Mecz zakończył się sensacyjnym zwycięstwem ostatniej drużyny turnieju, a jedynego gola zdobył właśnie bramkarz Alkasu. Po wyłapaniu strzału zawodnika z Częstochowy, wypuścił sobie piłkę i pognał z nią prawą stroną boiska.wzdłuż linii bocznej, i tuż za połową boiska zdecydował się na uderzenie, piłka nie fortunnie uderzyła w głowę obrońcy Rakowa i wpadła do bramki. Wynik ten,jak się okazało na koniec turnieju, spowodował.że UKS Raków Częstochowa pożegnał się z rozgrywkami już po pierwszej fazie.

Komplet wyników turnieju w kategorii trampkarzy :

Victoria Cz-wa - LKS Kamienica Polska 2:0

UKS MOSiR Myszków - UKS Raków Cz-wa 0:1

Orlik Blachownia - Alkas Aleksandria 2:0

Victoria Cz-wa - MOSiR Myszków 1:2

LKS Kamienica Polska - Alkas Aleksandria 4:0

UKS Raków Cz-wa - Orlik Blachownia 1:0

UKS MOSiR Myszków - LKS Kamienica Polska 2:1

Orlik Blachownia - Victoria Cz-wa 0:2

Alkas Aleksandria - UKS Raków Cz-wa 1:0

UKS MOSiR Myszków - Orlik Blachownia 1:1

LKS Kamienica Polska - UKS Raków Cz-wa 1:4

Victoria Cz-wa - Alkas Aleksandria 7:1

Orlik Blachownia - LKS Kamienica Polska 3:0

Alkas Aleksandria - UKS MOSiR Myszków 1:6

UKS Raków Cz-wa - Victoria Cz-wa 0:3

Tabela turnieju w kategorii trampkarzy :

1. Victoria Cz-wa 12pkt.

2. MOSiR Myszków 10pkt.

3. UKS Raków Cz-wa 9pkt.

4. Orlik Blachownia 7pkt.

5. LKS Kamienica Polska 3pkt. 4-0

6. Alkas Aleksandria 3pkt. 0-4

Tuż po godzinie 12.00 do rywalizacji przystąpiły drużyny grające w kategorii Orlików. Oprócz gospodarzy do Kamienicy Polskiej przyjechały :

- MKS Myszków

- Polonia Poraj

- Stradom Cz-wa

- Zieloni Żarki

- Fair-Play Koziegłowy

- APN Cz-wa

Młodzi zawodnicy wkładali w każdy mecz dużo serca przez co każdy z meczy był bardzo emocjonujący. Najlepsza okazała się drużyna APN Częstochowa,która zakończyła rozgrywki z kompletem zwycięstw. Walka o drugie miejsce premiowane awansem trwała do ostatniego meczu, w którym Polonia Poraj podejmowała APN Częstochowa. Pewni awansu Częstochowianie nie dali szans drużynie Polonii i wygrali 3:0, przez co Polonia zajęła 3. miejsce ustępując miejsca drużynie MKS-u Myszków. O awansie przesądził jeden punkt więcej zdobyty przez Myszkowski zespół.

"Nasi" orlicy zagrali mimo wszystko bardzo dobry turniej,walczyli w każdym meczu i sprawili mała niespodziankę remisując z MKS-em Myszków 0:0. W meczu z Myszkowem mięli swoje szanse ale nie potrafili ich wykorzystać, remis uratował naszej drużynie bramkarz.który wybronił jedyny w tym turnieju rzut karny. Trener Orlików Mariusz Zych mimo niewykorzystanych szans i momentami chaotycznej gry jego podopiecznych, jest zadowolony z postawy swoich zawodników i wierzy,że to dobry prognostyk przed zbliżającym się sezonem.

Komplet wyników turnieju w kategorii Orlików :

MKS Myszków - Polonia Poraj 1:0

Zieloni Żarki - MKS Myszków 0:2

Fair-Play Koziegłowy - Stradom Cz-wa 3:0

Polonia Poraj - APN Cz-wa 0:3

Końcowa tabela turnieju w kategorii Orlików

1. APN Częstochowa 18pkt.

2. MKS Myszków 13pkt.

3. Polonia Poraj 12pkt.

4. Fair-Play Koziegłowy 5pkt 0-0 (bilans 3-4)

5. LKS Kamienica Polska 5pkt. 0-0 (bilans 1-7)

6. Zieloni Żarki 4pkt.

7. Stradom Częstochowa 3pkt.

Gratulacje należą się dla wszystkich zawodników za wole walki, trenerom za poświęcony czas oraz kibicom za wspaniały doping, głównie podczas turnieju orlików.

Wszystkim drużynom które wywalczyły awans, życzymy powodzenia w dalszej fazie rozgrywek, a my z niecierpliwością czekamy na kolejne turnieje.

Zdjęcie z turnieju dostępne w galerii :  http://kamienicapolskalks.futbolowo.pl/gallery/10278 oraz http://kamienicapolskalks.futbolowo.pl/gallery/10277

Powiązana galeria: