Pokazy strzeleckie przy Magazynowej !

29 - tyle bramek padło na boisku przy ul. Magazynowej w dwóch spotkaniach w tym tygodniu,

W środę seniorzy mierzyli się z B-klasową Unią Masłońskie. Mimo dość wyrównanego początku spotkania w dalszej fazie meczu nasi zawodnicy pokazali gościom z Masłońskiego gdzie ich miejsce w szeregu i wbili rywalowi aż 13 bramek,tracąc przy tym tylko dwie.  W tym meczu głównie brylował Michał Wrzosowski,strzelec Pięciu bramek dla naszej drużyny w tym meczu. Już w 12. minucie otworzył wynik spotkania,wykorzystując dobre dośrodkowanie Damiana Cabana z prawej strony boiska. Niespełna minutę później goście niespodziewanie wyrównali po błędzie naszego bramkarza Jakuba Hoffmana. Trzy minuty później było już  2:1 dla podopiecznych Kręblewskiego,dobrym strzałem z dystansu popisał się Damian Caban. Tuż przed końcem pierwszej części gry prowadzenie podwyższył wspomniany wcześniej Michał Wrzosowski,a dwie minuty później,w 42. minucie na 4:1 podwyższył Jakub Sobota. W drugiej połowie trener przeprowadził kilka zmian. Na boisko wybiegł m.in wychowanek naszego klubu,zawodnik drużyny trampkarzy - Igor Zubert. Mimo obaw,Igor zagrał świetne 45. minut i kilka razy był bliski strzelenia bramki. Ten mecz na pewno może zaliczyć na wielki plus. A strzelanie w drugiej połowie rozpoczął wprowadzony do gry Kacper Psonka. W 55. minucie hattricka skompletował Wrzosowski,który zamienił rzut wolny na bramkę. Chwile później Michał miał już na koncie 4 bramki, pokonał bramkarza rywali w sytuacji sam na sam. Kolejne bramki dla LKS-u zdobywali : Dwa  razy Damian Caban.Michał Wrzosowski,Kacper Psonka oraz Robert Pijet. W końcówce meczu Unia zdobyła bramkę numer 2.

Mimo tak wysokiego zwycięstwa nie należy popadać w euforię. Rywal nie był z najwyższej półki a do tego miał problemy kadrowe. Prawdziwy sprawdzian nadejdzie już w najbliższy wtorek. Na boisko przy ul. Magazynowej pojawi się drużyna LOT-u Konopiska,występująca w Klasie Okręgowej ( 7. miejsce w grupie "mistrzowskiej") Początek spotkania o godzinie 19:00.

Trampkarze poszli w ślady seniorów

W Sobotę kilka minut po godzinie 13:00 na murawę przy ul.Magazynowej wybiegli trampkarze Beniaminka Częstochowa oraz miejscowego LKS-u. Nikt nie wyobrażał sobie innego scenariusza niż wygrana naszego zespołu. Od początku spotkania nasi zawodnicy nie mięli tak lekko jak mogliśmy myśleć przed meczem. Beniaminek dobrze się bronił,ale w końcu indywidualną akcję w polu karnym przeprowadził Jakub Tajber. Minął trzech obrońców gości i pokonał bramkarza rywali. Kilka chwil później było już 2:0. Strzał Igora Zuberta wybronił bramkarz gości,ale do dobitki dobiegł Jakub Tajber i ponownie wpisał się na listę strzelców. Po tym golu nasi zawodnicy chcieli stopniowo powiększać przewagę i zaczęli to czynić, na 3:0 podwyższył Igor Zubert. Kilka minut po tym zdarzeniu to beniaminek zdobył bramkę,wyprowadzając bardzo dobrą kontrę i wykorzystując zawahanie  bramkarza Kamila Czerwińskiego. Po stracie bramki,gole do końca meczu padały tylko dla naszej drużyny. Padło ich jeszcze dziewięć. Strzelali kolejno : Więcławik,Zubert,Br.samobójcza,Zubert,Holi,Zubert.Więcławik,Tajber,Tajber,Tajber.

Już w następną sobotę arcyważny mecz naszych trampkarzy. Na magazynową zamelduje się Częstochowska Skra i będzie to mecz o pozycję V-ce lidera III ligi Śląskiej Trampkarzy. Początek spotkania o godzinie 13:00.