Wrocław Trophy rozstrzygnięte !

Zakończyły się zmagania w Wrocław Trophy 2014. Turniej ten nie poszedł po myśli naszych zawodników. Prócz doświadczenia, czterech bramek i jednego punktu drużyna nie zdobyła nic więcej, zajęła 12 miejsce - ostatnie.

Może było by lepiej gdyby nie fakt iż nasz zespół trafił na na prawdę mocnych rywali. WKS Śląsk Wrocław z którym Kamieniczanie przegrali 1:5 (Bramka : Jakub Tajber 1:0) dotarli do finału Wrocław Trophy, gdzie musieli uznać wyższość rywala z Ukrainy, Avagard, który wygrał mecz finałowy 2:0. Z Kolei Czeski Union Vršovice w półfinale przegrał,właśnie ze Śląskiem Wrocław 0:1, a w meczu o trzecie miejsce okazał się gorszy od Strzelinianki Strzelin przegrywając 2:5. Możemy wprost powiedzieć, że grupa była na prawdę trudna, a do tego rywale młodych zawodników z Kamienicy Polskiej byli bardziej doświadczeni na turniejach takiej rangi.

Na poprawę humoru Kamieniczanie mięli szanse wygrać turniej Challenge Cup, w którym brały udział 4 drużyny.

Pierwszy mecz rozegrali z KS Spartą Szamotuły. Spotkanie zakończyło się remisem, ale trzeba podkreślić, że gdyby nie nasz bramkarz Kamil Czerwiński, nasza drużyna mogła by to spotkanie wysoko przegrać, ponieważ rywale dochodzili do bardzo groźnych okazji przy których to bardzo dobrze zachowywał się Kamil w bramce, wyłapując strzały z dystansu lub fantastycznie interweniując w sytuacjach sam na sam. Piękną bramkę z rzutu wolnego zdobył kapitan zespołu Cyprian Neugebauer.

Drugie spotkanie to porażka z MKS-em Polonią Przemyśl 0:3, nasi zawodnicy byli bardziej zmęczeni po meczu z Szamotułami niż Przemyślanie po łatwym zwycięstwie nad LKS-em Kostomłoty (1:5).

Trzeci mecz był meczem bardzo ważnym. Przed pierwszym gwizdkiem Kamieniczanie mięli nawet szanse na drugie miejsce, warunek był jeden, wygrać z LKS-em Kostomłoty i przy tym nastrzelać dużo bramek. Zaczęli bardzo dobrze. Już w 20. sekundzie bramkę zdobył Igor Zubert, po indywidualnej akcji wbiegł z piłką w pole karne i pokonał bramkarza. Kilkadziesiąt minut później było już 2:0 i znów bramkę zdobył Igor Zubert. Niestety, rywale odpowiedzieli trzema golami i wygrali to spotkanie 3:2. Przed meczem, obaj trenerzy zadecydowali, że w przypadku gdy obie drużyny uplasują się na pozycjach 3 i 4 nie będą rozgrywać kolejnego spotkania między sobą o 3.miejsce, a wynik z pierwszego meczu będzie dołączony do wyniku drugiego meczu. Tym sposobem to drużyna z Kostomłotów zajęła trzecie miejsce, mimo iż byli słabsi fizycznie i technicznie popełnili mniej błędów w obronie oraz pokazali ogromną wole walki. W finale Challenge Cup Polonia Przemyśl wygrała z KS Spartą Szamotuły 2:1 i wygrała cały turniej, a w Wrocław Trophy zajęła 9. pozycję.

Natomiast Wrocław Trophy wygrała, wcześniej wspomniana ekipa z Ukrainy - Avangard.

Klasyfikacja końcowa Wrocław Trophy 2014 U-14.

1. Avangard (Ukraina)

2. WKS Śląsk Wrocław

3. KS Strzelinianka Strzelin

4. SK Union Vršovice (Czechy)

5. MKS Victoria Parczew

6. MFK Stará Turá (Słowacja)

7. KS Victoria Września

8. MKS Vineta

9. MKS Polonia Przemyśl

10. KS Sparta Szamotuły

11. MKS FC Kostomłoty

12. LKS Kamienica Polska

Z pewnością chłopcy wyciągnęli odpowiednie wnioski z tego turnieju i jeśli tylko pojadą do Wrocławia za rok, udowodnią, że mogą równać się z tymi najlepszymi.

Wkrótce pojawi się obszerna galeria z całego turnieju Wrocław Trophy 2014.