Historia

Klub powstał w 1973 roku przyjmując nazwę Międzyzakładowego Klubu Sportowego "Kamienica Polska". Pomysłodawcami i założycielami byli Zygmunt Ratman oraz Zdzisław Wagner. Aktywni i zaangażowani w działalność Klubu byli również Bogdan Ratman i Jerzy Ratman. Później dołączyli m.in. Włodzimierz Goldsztajn, Krzysztof Walenta, Zdzisław Kocjan i Andrzej Nowowiejski.

Powstało wówczas boisko do gry w piłkę nożną, dzięki społecznej pracy i wsparciu miejscowego Kółka Rolniczego. Bardzo pomocne w wyborze lokalizacji było działanie Rady. Pierwszym prezesem Klubu został Zdzisław Wagner. Na długie lata misją kierowania Klubem zajęli się Krzysztof Ciejpa i Henryk Skowroński, którzy grali równocześnie w swoim Klubie i okrzyknięci zostali wtedy najlepszymi zawodnikami i działaczami. W 1978 roku drużyna seniorów awansowała do Ligi Okręgowej pod opieką trenera Stanisława Olszewskiego, jednak z powodów organizacyjnych i finansowych Klub nie był w stanie dorównać innym drużynom, co przyniosło spadek do klasy "A". W 1981 roku kryzys się pogłębił, a pierwszy zespół znalazł się w klasie "B". Dopiero w 2002 roku pod wodzą trenera Bogusława Dobosza zdołała awansować do klasy "A", a sześć lat później pod okiem szkoleniowca Artura Minkiny bardzo dobry sezon przyniósł awans do Ligi Okręgowej. W 2010 roku trener Sebastian Synoradzki dokonał tego, co w Kamienicy Polskiej wcześniej nie miało miejsca. Pierwsza drużyna wygrała Ligę Okręgową, co promowało Klub do gry w IV lidze śląskiej.

Klub utrzymuje się z dotacji Urzędu Gminy, które stanowią gwarancję zabezpieczenia podstawowych potrzeb. Oprócz tego Klub pozyskuje środki na swoją działalność od sponsorów.

Mimo tego, 18.09.2014r Zarząd klubu wycofał pierwszą drużynę z rozgrywek o IV ligowe punkty, głównym powodem były problemy finansowe.

8. Stycznia 2015r podjęto decyzję o reaktywacji zespołu,który od rundy jesiennej walczyć będzie w A-klasie. Na zebraniu zarządu z zawodnikami chcącymi grać w barwach naszego klubu podjęto decyzję,że chcemy przywrócić seniorską drużynę w naszym klubie. Pod koniec stycznia 2015r. został wybrany nowy trener,którym został Michał Kręblewski. Zapowiedział on,że ma zamiar zbudować dobrą drużynę,która składać się będzie z zawodników z gminy Kamienica Polska oraz z wychowanków klubu.

Aktualnie w Klubie istnieje pięć drużyn piłkarskich:

- Seniorzy ( A-klasa) - Trener Bartłomiej Dobosz

- Junior Młodszy - Trener Bartłomiej Dobosz