3 punkty zostają w Kamienicy !

W Sobotnie południe LKS rozgrywał już 12. mecz w tym sezonie,będącym pierwszym meczem w rundzie rewanżowej. Na boisko przy ul.Magazynowej przyjechała ostatnia drużyna tabeli "Orły" Kusięta. Zawodnicy trenera Kręblewskiego,byli przekonani przed meczem,że "Orły" punktów z Kamienicy nie wywiozą. Czasami zbyt duża pewność siebie jest zgubna ale nie w tym przypadku. Od samego początku nasza drużyna była mocno skoncentrowana i już w 5. minucie spotkania na tablicy świetlnej wynik zmienił się na 1:0 dla gospodarzy. Autorem bramki był bohater ostatniego meczu z Unią Rędziny - Kacper Psonka. Kacper otrzymał podanie od partnera z zespołu,przedryblował dwóch obrońców gości i pewnym strzałem pokonał Tomasza Skalca. Po tej bramce LKS nadal wykonywał swoje zadania,które trener im nakreślił i w 21. minucie Bartłomiej Dobosz podwyższa rezultat na 2:0 z rzutu karnego. Faulowany był Kacper Chłądzyński.

Pod koniec pierwszej połowy zespołową akcję na raty wykorzystał Bartosz Grzyb, jego pierwszy strzał odbił bramkarz ale przy dobitce nie miał już szans. Po pierwszej połowie na tablicy widniał wynik 3:0 i nasza drużyna była już pewna swego,zważywszy na to,że goście nie pokazali nic co mogło by zagrozić naszemu zespołowi.

Druga połowa wyglądała niemal identycznie jak pierwsza. "Orły" tylko momentami próbowały zepchnąć Kamieniczan do defensywy ale chwile później piłka była pod polem karnym gości. W 71.minucie w polu karnym faulowany był Michał Wrzosowski a do jedenastki po raz kolejny podszedł Bartłomiej Dobosz i pewnym strzałem pokonał bramkarza z Kusiąt.

W końcówce meczu na boisku pojawił się Kamil Ściebura i w 90. minucie zdobył bramkę po dośrodkowaniu z lewej strony boiska. Był to jego pierwszy mecz w naszym zespole.

LKS Kamienica Polska - Orły Kusięta 5:0 (3:0)

5' - Kacper Psonka

21' - Bartłomiej Dobosz

42' - Bartosz Grzyb

71' - Bartłomiej Dobosz

90' - Kamil Ściebura

Ławka rezerwowych : 1.Nowak Michał 16.Kozanecki Konrad

Dzięki temu zwycięstwu i potknięciach innych drużyn Kamieniczanie awansowali na 5.pozycję w ligowej tabeli z dorobkiem 17. punktów. LKS traci do Czarnych Starcza,będących na 4.miejscu,zaledwie 2 "oczka" Jednak za plecami kamieniczan jest ogromny ścisk.

Kolejka niespodzianek

W 12. kolejce rozgrywek doszło do dwóch niespodzianek.

Pierwszą niespodzianką,o której na pewno nikt by nie pomyślał to porażka Czarnych Starcza na własnym boisku z beniaminkiem ligi Jurą Niegowa. Czarni przegrali na swoim boisku 2:4

Drugą niespodzianką jest porażka Unii Rędziny w Zawadach. Zawodnicy Unii zdołali zdobyć dwie bramki ale gospodarze zdobyli ich dwa razy więcej. Warta - Unia 4:2

Komplet wyników 12. kolejki

LKS Kamienica Polska 5:0 Orły Kusięta (b)
L.Z.S Mrzygłód 3:1 GLKS Siedlec Duży-Gniazdów
Orkan Rzerzęczyce 4:1 Sparta Szczekociny
Warta Zawada 4:2 Unia Rędziny
Czarni Starcza 2:4 Jura Niegowa (b)
Sokół Olsztyn 0:0 Kmicic Kruszyna

Za tydzień naszych zawodników czeka bardzo ciężki wyjazd do lidera i głównego faworyta do awansu. Mecz z LZS-em Mrzygłód odbędzie się dnia 07-11-2015 o godz. 13.00
Miejsce spotkania: Myszków, Plac Sportowy.