Ostatni sparing przed sezonem na remis

Kamieniczanie rozegrali w Sobotę ostatni mecz sparingowy przed zbliżającym się wielkimi krokami sezonem. Rywalem zespołu trenera Michała Kręblewskiego była drużyna Orlika Blachownia.

Początek meczu,jak i cały mecz był bardzo wyrównany. Kamieniczanie początkowo grali dużo piłką i utrzymywali się dłużej przy piłce,niestety nasi zawodnicy mięli problem z rozegraniem piłki pod polem karnym,przez co w pierwszej połowie oddali bardzo mało strzałów. Goście imponowali przede wszystkim grą zespołową. Głównie kontrowali i jedna z kontr przyniosła bramkę dla naszych rywali. Wybitą piłkę przejął zawodnik z Blachowni i strzałem z około 15 metrów pokonał naszego bramkarza.

Nasz zespół starał się odpowiedzieć i zrobił to na kilka minut przed przerwą. Uderzenie z około 16.metrów Kacpra Psonki obronił bramkarz Orlika ale przy dobitce Michała Wrzosowskiego nie miał najmniejszych szans.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1-1.

Druga połowa to już całkiem inna gra naszego zespołu. Wymienialiśmy więcej podań i dawały one szanse naszej drużynie na stworzenie sobie akcji podbramkowych. Bardzo dobrą zmianę dał nasz junior Dominik Walentek,który na prawym skrzydle stwarzał bardzo groźne okazje dla pozostałych kolegów z drużyny. Świetny mecz zagrał Dawid Cierpiał,mimo,że nie zdobył bramki to obrońcy Orlika mięli z nim ogromne problemy. Ostatecznie mecz zakończył się remisem i ten fakt może nas satysfakcjonować. Mimo braku takich zawodników jak : Bartłomiej Dobosz,Arkadiusz Nitecki czy też Krzysztof Szczęsny kamieniczanie potrafili stwarzać sobie okazję a przy tym grać w dobrym stylu.

Za tydzień już początek ligi i Ci nie obecni zawodnicy powinni już wrócić do pełnej dyspozycji. Mecz I kolejki Częstochowskiej A-klasy rozegramy na wyjeździe w Kusiętach. Mecz najprawdopodobniej rozpocznie się o godzinie 17:00.